Menu

Zanim kupiszblat pod umywalkę…

Zamontowanie w swojej łazience blatu pod umywalkę to niewątpliwie dobry wybór. Ale zanim dojdziemy do tej ostatniej fazy, czyli montażu, musimy podjąć szereg decyzji. I to od nich zależy, czy będziemy zadowoleni z końcowego efektu. Na początku musimy ustalić, czy w naszej łazience rzeczywiście jest miejsce na ustawienie takiego blatu pod umywalkę wraz z szafką.Generalnie taki projekt nie zabiera…

Generalnie taki projekt nie zabiera zbyt wiele miejsca i świetnie sprawdza się nawet w niewielkiej łazience w bloku. Dokonaj więc odpowiednich pomiarów, aby potem w sklepie dokładnie wiedzieć, jaki blat jest ci potrzebny. Kolejną ważną rzeczą jest to, z jakiego materiału on powstanie, w jakim stylu i w jakich barwach. Oczywiście musi pasować do reszty wystroju. Ale wybór materiału ma też związek z późniejszym użytkowaniem. Powinien on być odporny na wilgoć, zmianę temperatury, środki chemiczne czy zarysowania. Wiele osób poleca blaty marmurowe, łupkowe, granitowe oraz ceramiczne.

Popularnością cieszą się też szklane i drewniane…

Popularnością cieszą się też szklane i drewniane. Ten ostatni spełni swoją funkcję tylko wtedy, gdy będziemy o niego należycie dbać i impregnować. Natomiast wymienione na początku rzeczywiście charakteryzują się dużą trwałością, odpornością na wszelkie czynniki zewnętrzne, można więc być pewnym, że długo nam posłużą. Na końcu należy też wybrać miejsce na dziurę, w której umieścimy zlew. Gdy te sprawy będą już jasne, można dokonywać zakupu i montować blat. Przemyślany wybór na pewno zaprocentuje podczas codziennego korzystania z łazienki.

2 komentarzy
  1. Ania
  2. Edyta

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *