Menu

Wanna z hydromasażem – jak utrzymać ją w czystości

Wanna z hydromasażem ze względu na swoją specyficzną budowę i instalację do hydromasażu wymaga specyficznych czynności pozwalających utrzymać ją w czystości. W jej przypadku nie wystarczy jedynie czyszczenie jej powierzchni po każdej kąpieli, tak jak to się robi w przypadku każdej innej wanny. Specjalnego traktowania wymagają przede wszystkim przewody instalacji wodnej lub powietrznej.Wanna z hydromasażem poza codziennym…

Wanna z hydromasażem poza codziennym czyszczeniem wymaga okresowej dezynfekcji. W przewodach zawsze zostaje niewielka ilość wody, która jest idealnym środowiskiem do rozwoju bakterii. Jeśli wanna z hydromasażem zaczyna brzydko pachnieć oznacza to, że przewody zostały zanieczyszczone. Nie chcąc dopuścić do takiej sytuacji wannę należy profilaktycznie dezynfekować przynajmniej raz w miesiącu. W sytuacji, gdy hydromasaż w wannie odbywa się dość często urządzenie należy dezynfekować co 2 tygodnie.

Jeśli wanna z hydromasażem wyposażona…

Jeśli wanna z hydromasażem wyposażona jest w funkcję dezynfekcji i osuszania, będzie się ona dezynfekować sama po określonej ilości kąpieli. W innym przypadku czynności dezynfekcyjne muszą przypaść w udziale jej użytkownikom. Należy przy tym pamiętać, że dezynfekcję przeprowadza się według ścisłych zaleceń producenta przy użyciu specjalnie do tego celu przeznaczonych środków.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *