Menu

Walczmy z wykluczeniem

Osoby niepełnosprawne towarzyszą nam na co dzień. Przyczyn kalectwa fizycznego i psychicznych upośledzeń jest cała masa i pewnie każdy zetknął się z jakimś przypadkiem ich wystąpienia u takiej czy innej osoby. Wszelkie osoby, które cechują się jakimś stopniem inwalidztwa, zasługują nie tylko na współczucie, ale i na wszechstronną pomoc, gdzie tylko się da, w tym na toalety dla niepełnosprawnych.Stwierdzenie, że toalety dla niepełnosprawnych są…

Stwierdzenie, że toalety dla niepełnosprawnych są przejawem dbałości o osoby kalekie, wyrazem poszanowania dla ich choroby oraz chęci udzielenia im najlepszej pomocy z możliwych, może wydawać się niektórym przesadnym, a wręcz śmiesznym. Tymczasem w opinii tej nie ma niczego zabawnego i wbrew pozorom dotyczy ona sprawy arcyważnej z punktu widzenia prowadzenia normalnego życia.

Nikt przecież nie zaprzeczy, że…

Nikt przecież nie zaprzeczy, że łazienka stanowi ważny element w codziennym życiu człowieka i bez niej realizacja podstawowych potrzeb fizjologicznych byłaby uciążliwa. Stąd musimy zrozumieć, że brak toalety dla niepełnosprawnych, okazuje się być dla ludzi cierpiących na niepełnosprawność, podwójną udręką, przypominającą im o ich wielkich ograniczeniach i byciu innym od wszystkich wokół. Nie ignorujemy więc tego problemu.

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *