Menu

Urządzamy nową łazienkę

Przywykliśmy myśleć o łazience wyłącznie jako pomieszczeniu sanitarnym, jednak w ostatnich latach pojawia się tendencja do traktowania łazienki jako kolejnego pokoju. Łazienka jako pomieszczenie kształtowane świadomie, może stać się miejscem relaksu i odpoczynku równie dobrze jak salon, czy sypialnia. Łazienka jest najczęściej miejscem o niewielkiej powierzchni i całkiem przypadkowym kształcie. Dotyczy to zwłaszcza budynków wielorodzinnych, projektowanych dla statystycznego obywatela.Wygląd łazienki wynika wówczas z przebiegu instalacji,…

Wygląd łazienki wynika wówczas z przebiegu instalacji, konstrukcji całego budynku i funkcjonalności pozostałych wnętrz. Jednak nawet jeśli nie dysponujemy dużą, atrakcyjną przestrzenią, możemy spróbować stworzyć stylowe wnętrze, a przy odrobienie wysiłku zostanie jeszcze miejsce na swobodne poruszanie się. Przykładowo dla uzyskania dodatkowej przestrzeni, typową dla budownictwa ubiegłych dekad, długą wannę możemy zastąpić krótszą, często wystarcza wanna o długości 155 cm, co pozwala uzyskać dodatkowe miejsce na nowe elementy jak dodatkowa umywalka lub niemieszcząca się wcześniej pralka.

Dostępne obecnie na rynku elementy wyposażenia łazienki, dzięki nowoczesnej i bardzo funkcjonalnej stylistyce pozwalają na optymalne wykorzystanie przestrzeni. Często dobrą okazją do modernizacji łazienki w bloku jest konieczność wymiany starych instalacji. Wówczas główne koszty remontu pochłania zakup nowych rur, piecyków i baterii, a mniej środków możemy przeznaczyć na wystrój. Rozwiązaniem może być zastosowanie dodatków utrzymanych w jednej stylistyce, np. orientalnej. Umiejętnie dobrane mogą wyraźnie zmienić charakter wnętrza i wprowadzić namiastkę luksusu.

Zaletą nietypowych pomieszczeń jest możliwość…

Zaletą nietypowych pomieszczeń jest możliwość stworzenia niepowtarzalnej aranżacji. Przykładowo, jeśli dysponujemy wnętrzem wąskim i wysokim możemy wprowadzić drugi poziom, na którym będzie znajdować się wanna. Jeśli dysponujemy dużym wnętrzem z miejscami do których nie dociera woda, możemy zamiast glazury wprowadzić inne materiały, np. drewnianą podłogę lub tynk o nietypowej fakturze, co sprawi, że pomieszczenie straci typowy „łazienkowy” charakter i stanie się bardziej przytulna.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *