Menu

Urządzamy kuchnię, czyli zalety zlewu ceramicznego

W dzisiejszych czasach, urządzając kuchnię, mamy możliwość zakupienia takiego wyposażenia, które nie tylko będzie funkcjonalne, ale i estetyczne. Do wyboru jest naprawdę wiele modeli i wzorów. Jaki zatem wybrać zlew do kuchni. Czy może to być zlew ceramiczny. Zanim zdecydujemy się na zakup zlewozmywaka, musimy zastanowić się, na jakich jego cechach najbardziej nam zależy.


Bez wątpienia kuchnia jest miejscem, gdzie dokonujemy różnego rodzaju eksperymentów kulinarnych i zlew powinien nam służyć jako pomoc. Powinien być pojemny, łatwy w umyciu oraz odporny na wysokie temperatury. I taki właśnie jest zlew ceramiczny. Ceramika ma to do siebie, że jest bardzo wytrzymała na naprawdę wysokie temperatury, ponieważ produkty z niej wytwarzane są wypalane nawet w 1200 stopni Celsjusza.

Oprócz tego, zlew ceramiczny cechuje…

Oprócz tego, zlew ceramiczny cechuje duża twardość materiału. Jest to na pewno zaleta, ponieważ nie musimy się obawiać, że zlew ceramiczny obije się lub całkiem stłucze pod wpływem jakiegoś uderzenia, choćby cięższym naczyniem. Dodatkowo zlew ceramiczny posiada bardzo trwały kolor, a także nie przyjmuje zapachów z kuchni i nie niszczy się pod wpływem środków chemicznych używanych np. do mycia naczyń.

Urządzamy kuchnię, czyli zalety zlewu ceramicznego – galeria

kuchnia włoska

Foto: pixabay.com

kuchnia włoska

Foto: pixabay.com

Ale najważniejszą cechą, jaką posiada zlew ceramiczny jest tak zwana nanopowłoka. Czym ona jest. Powłoka ta sprawia, że na zlewie nie osadza się kamień, a spływ wody jest ułatwiony. Dzięki temu zlew ceramiczny można myć wyłącznie za pomocą płynu do mycia naczyń i zwykłej miękkiej szmatki. Oczywiście zlew ceramiczny jest też stylowy, dlatego pięknie będzie się komponować z wystrojem kuchni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *