Menu

Unikalne projekty łazienek

W dzisiejszych czasach, czyli w erze globalizacji i Internetu, mamy w zasadzie bezproblemowy dostęp do wielu rozmaitych projektów łazienek – niektóre z nich są nowoczesne i futurystyczne nawet jak na bieżące standardy, inne są bardziej tradycyjne i ortodoksyjne, ale żadne nie są tak piękne i unikatowe jak łazienki wiktoriańskie. Całkiem możliwe, że projektanci łazienek w tamtych czasach wcale nie myśleli o ich wyglądzie, a tylko używali do swych projektów takich elementów wyposażenia, do jakich akurat mieli dostęp, ale wcale nie zmienia to faktu, że efekty ich wysiłków są wręcz niesamowicie piękne.W XXI wieku wiele osób jest przekonanych,…

W XXI wieku wiele osób jest przekonanych, że aranżacja łazienki musi być przede wszystkim funkcjonalna i wygodna, a wrażenie estetyczne jest mało istotne – wszystkim, którzy tak myślą chcę przypomnieć, że łazienka jest tym miejscem w naszym domu, w którym tak naprawdę mamy najwięcej prywatności i w którym( z definicji. )powinniśmy zażywać relaksu podczas kąpieli. Zrelaksowanie się w miejscu zaprojektowanym wyłącznie jako funkcjonalne jest praktycznie niemożliwe, o czym wiedzą doskonale na przykład stali bywalcy rozmaitych hoteli – owszem, kąpiel w takiej łazience potrafi być nawet przyjemna, ale to wszystko.

Prawdziwy relaks jest możliwy tylko i wyłącznie wtedy, kiedy zamiast myśleć o wydarzeniach dzisiejszego dnia i związanym z nimi stresem, zanurzymy się w naszej wygodnej wannie pełnej gorącej wody i zapomnimy o bożym świecie. Dlatego właśnie w wiktoriańskich projektach duża, wygodna wanna jest centralnym punktem łazienki, a cała aranżacja przestrzeni jest skoncentrowana na pięknie: poczynając od drewnianej szafki pod porcelanową umywalką, przez mahoniowy zbiornik wody wiszący wysoko nad muszlą klozetową, a na obrazkach i kwiatach w wazonach kończąc.

Jedna odpowiedź
  1. Herbert

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *