Menu

Sprawny montaż wanny domowej

Mimo popularności zestawów prysznicowych wielu nie wyobraża sobie łazienki bez wanny i trudno się temu dziwić. Umożliwia ona przeprowadzanie zabiegów higienicznych, ale także jest rodzajem domowego SPA, w którym możemy poddać nasze ciało zabiegom upiększającym i zrelaksować się w wodzie z olejkami.Galeria

Naprzeciw oczekiwaniom klientów wychodzi oferta salonów z wyposażeniem łazienek oferująca wanny różnej wielkości i kształtu. Obok klasycznych możemy zdecydować się na wannę narożną, owalną lub okrągłą. Montaż ich, mimo nietypowego kształtu, nie sprawia więcej trudności niż instalacja wanny prostokątnej. Producenci wanien przygotowali elementy umożliwiające ich sprawną i skuteczną zamontowanie. To może być specjalny stelaż, klin do pionowego ustawienia zabudowy bądź styropianowe nośniki, czyli tak zwane kształtki, dopasowane do konkretnego modelu wanny i gotowa zabudowa z akrylu lub laminatu, czyli tak zwany panel. Jej plusem jest idealne dopasowanie do kształtu wanny i łatwość montażu dzięki systemowi frezów łączących jej elementy.

Przydatne w procesie montażu wanny są…

Przydatne w procesie montażu wanny są także pianka montażowa i silikon sanitarny do uszczelnień. Podczas instalowania wanny należy zadbać o jej prawidłowe osadzenie na styropianowym nośniku – pomoże w tym poziomnica. Po zamontowaniu syfonu i sprawdzeniu szczelności układu odpływowego można przystąpić do montowania zabudowy wanny. Inną opcją zabudowy jest wybudowanie ścianek wzdłuż boków wanny, które można następnie wykończyć glazurą bądź innym materiałem.

4 komentarzy
  1. Anzelm
  2. Magik
  3. Amanda_
  4. Huberta

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *