Menu

Normy – wymiary toalety dla niepełnosprawnych

Wyposażenie oraz rozmieszczenie i wymiary toalety dla niepełnosprawnych mają duże znaczenie na ergonomię oraz bezpieczeństwo osób, które z nich korzystają. Dlatego w obiektach publicznych obowiązują normy oraz przepisy w tym zakresie. Przystosowanie pomieszczeń łazienkowych dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich albo o innym stopniu, rodzaju niepełnosprawności, wymaga starannego przemyślenia.Normy – wymiary toalety dla niepełnosprawnych – galeria

Urządzenie, wyposażenie oraz wymiary toalety dla niepełnosprawnych powinny zapewniać zarówno komfort, jak również bardzo istotne bezpieczeństwo. Szczególnie rygorystyczne oraz sprecyzowane są normy, przepisy określające warunki, w tym również wymiary toalety dla niepełnosprawnych jeśli chodzi o obiekty użyteczności publicznej. Ważne jest także odpowiednie usytuowanie umywalek, uchwytów, podajników. Z kolei jeżeli chodzi o wymiary toalety dla niepełnosprawnych istotne jest tzw.

pole manewru wewnątrz pomieszczenia, jak również parametry…

pole manewru wewnątrz pomieszczenia, jak również parametry drzwi. Muszą zapewnić wygodny, bezproblemowy wjazd wózkiem, nie mogą jednak być zbyt duże, ciężkie, ze względu na różny stopień niepełnosprawności osób, które korzystają z tak wyposażonych, przystosowanych pomieszczeń łazienkowych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *