Menu

Projektowanie łazienek – kolorystyka

Projektowanie łazienek to nie tylko odpowiedni dobór mebli i sprzętów łazienkowych, białej armatury i różnego rodzaju akcesoriów jak właściwe oświetlenie, lampy i lustra, ale także dobór kolorystyki. Pewne kolory należą już do klasyki łazienkowej, inne stanowią wyraz współczesnych trendów w modzie lub pomysłowości projektantów. Projektowanie łazienek uwzględnia ich jednolitą aranżację w określonym stylu i kolorystyce.Projektowanie łazienek klasycznych i w…

Projektowanie łazienek klasycznych i w stylu retro opiera się na doborze barw klasycznych i uniwersalnych. Dotyczy to zarówno mebli i armatury łazienkowej, jak również koloru kafli, którymi wyłożone są podłoga i ściany. Całość powinna współgrać ze sobą i prezentować jednolity styl. Najczęściej pożądane barwy to biel i różne jej odcienie, a także głęboki brąz i czerń. Wszelkie wymagane tu akcenty złota, srebra i miedzi powinny być zastosowane z umiarem. Kolory powinny być błyszczące, a meble wykończone ze szczególną pieczołowitością. Projektowanie łazienek nowoczesnych pozwala na więcej szaleństwa w proponowanej kolorystyce.

blog o modzie

Foto: pixabay.com

blog o modzie

Foto: pixabay.com

Kolory i tu nie mogą być…

blog o modzie

Foto: pixabay.com

Kolory i tu nie mogą być prezentowane w nadmiarze, ponieważ nie osiągniemy efektu tak modnego dzisiaj minimalizmu. Dominuje nadal biel i czerń, ale są one uzupełniane przez kolorowe i często odważne wstawki. Bardzo dobrze komponują się z intensywną czerwienią, pomarańczem, zielenią. Modny i często wykorzystywany jest także kolor grafitowy.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *