Menu

Od Antyku do Współczesności

Czasy, kiedy łazienka spełniała tylko i wyłącznie funkcję pomieszczenia do przeprowadzania higieny osobistej już dawno minęły. Kiedy popatrzymy na współczesne projekty łazienki zrozumiemy, że nie da się cofnąć wskazówek zegara i wrócić do przeszłości. Bowiem przebywanie w tak schludnym i eleganckim pomieszczeniu to sama przyjemność. W tym tekście nie mamy oczywiście zamiaru uzurpować sobie, jako ludziom dzisiejszej epoki, prawa do wynalazku, jakim jest komfortowa i piękna łazienka.Pamiętamy przecież ogromne i kunsztowne łaźnie Starożytnej…

Pamiętamy przecież ogromne i kunsztowne łaźnie Starożytnej Grecji i termy rzymskie. Już wtedy spełniały one różnorodne funkcje. W łaźniach, saunach czy termach spotykali się ludzie światli, więc i ich wnętrza musiały być dostosowane do ich potrzeb i wymagań. Zachowały się resztki kolumnad, posągów i szezlongów. Później nastąpiła era Średniowiecza, która zepchnęła kwestię higieny na dalszy plan, czyniąc z ablucji czynność wstydliwą. W dalszych epokach bywało różnie, jednak nigdy już łazienka nie była tak ważnym miejscem, jak w Antyku. Czy współczesne projekty łazienki są nawiązaniem do tradycji starożytności. Raczej nie, ale również stawiają mocny akcent na jej funkcję estetyczną.

Niezależnie od tego, czy dysponujemy ogromnym…

Niezależnie od tego, czy dysponujemy ogromnym apartamentem z wolno stojącą wanną, czy posiadamy klitkę z mikroskopijną powierzchnią na pewno jest tam przytulnie, ładnie i jednocześnie funkcjonalnie. Bowiem projekty łazienki są tworzone zarówno dla bogatych, jak i biedniejszych klientów. Każdy chce być otoczony przez eleganckie, schludne przedmioty w uporządkowanych i zaprojektowanych z głową wnętrzach, a projekty łazienki są dostępne dla każdego użytkownika internetu.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *