Menu

Miska ustępowa – deska sedesowa

Miska ustępowa zaopatrzona jest przeważnie w deskę sedesową inaczej zwaną deską klozetową lub sedesem. Jest ona stosowana ze względów higienicznych oraz w celu zwiększenia komfortu używania miski ustępowej. Sedes stanowi obręcz umieszczaną na brzegu miski ustępowej a jej wymiary są zbliżone go górnej krawędzi muszli. Zazwyczaj deska sedesowa składa się z dwóch części tzn.wcześniej wspomnianej obręczy, czyli siedziska oraz…

wcześniej wspomnianej obręczy, czyli siedziska oraz klapy, dzięki, której możemy zamknąć miskę. Mocowana jest nieruchomą częścią do muszli natomiast obie części połączone są ze sobą na wspólnych zawiasach. Obecnie mamy bardzo szeroki wybór, jeżeli chodzi o sedesy. Mogą być one wykonane z tworzywa sztucznego, drewna czy metalu. Te wykonane z tworzywa sztucznego mogą mieć różne kolory od czerwieni po zieleń, czerń i wiele, wiele innych kolorów.

Dodatkowo mogą mieć w sobie zatopione różne przedmioty np. muszle, rośliny, liście. Możemy także kupić deskę antybakteryjną, która zawiera dodatki srebra, które działa antybakteryjnie i pomaga zachować większą higienę. Innym rodzajem desek są deski sedesowe wolnoopadające, które po lekkim popchnięciu same powoli opadają. Jeżeli chodzi o kształty to deski dopasowane są zazwyczaj do kształtu miski ustępowej, zazwyczaj możemy spotkać deski uniwersalne jednak do muszli kwadratowych, prostokątnych czy okrągłych są dopasowane odpowiednie deski sedesowe.

Możemy spotkać się również z deską wyposażoną w grzałkę, która ją podgrzewa i podnosi komfort korzystania z miski ustępowej. Cena zależy od rodzaju materiału, z jakiego jest wykonana oraz dodatkowych elementów np. drewniane deski sedesowe są znacznie droższe od tych wykonanych z tworzywa sztucznego a wolnoopadające i te z zatapianymi elementami od tradycyjnych.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *