Menu

Mała łazienka – jak zaplanować?

Nasz mała łazienka nie musi być problemem. Owszem, niewielką przestrzeń trudno zagospodarować tak, żeby wszystkie potrzebne sprzęty znalazły swoje miejsce, ale nie jest to niemożliwe. Urządzając niewielką łazienkę musimy się zastanowić, co będzie nam w niej naprawdę potrzebne. Czy chcemy mieć wannę, czy kabinę prysznicową.Galeria

A może wystarczy nam niewielki brodzik. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest też umieszczenie na wannie parawan nawannowy. W ten sposób możemy korzystać z kąpieli, a kiedy mamy ochotę brać prysznic. Będzie to dobre rozwiązanie zwłaszcza jeżeli zdecydujemy się na deszczownię na suficie. W przypadku wielu sprzętów możemy wybrać ich mniejsze lub węższe wersje – bardziej kompaktowe. Na przykład zamiast sedesu możemy wybrać podwieszane muszle, a mechanizm zamontować na ścianie. Także dostępne umywalki są różnych wielkości, pamiętajmy jednak, żeby nie przesadzić – za mała umywalka nie będzie funkcjonalna. Zdecydujmy gdzie będzie pralka – może da się postawić ją na przykład w kuchni. A jeśli nie – pomyślmy o mniejszej, węższej wersji.

Warto także przemyśleć kwestię ewentualnych szafek -…

Warto także przemyśleć kwestię ewentualnych szafek – może wystarczą podwieszane półki i wieszaki na drzwiach. Mała łazienka może być urządzona w różnych stylach. Jeśli chcemy ją optycznie powiększyć powieśmy duże lustra i zadbajmy o szklane powierzchnie. Także jasne kolory sprawią, że mała łazienka będzie się wydawała większa, w przeciwieństwie do kolorów ciemnych i intensywnych. Ciemna mała łazienka będzie się wydawała jeszcze mniej niż jest w rzeczywistości.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *