Menu

Łazienki przyjazne dla niepełnosprawnych

Życie osoby niepełnosprawnej nie jest usłane różami. Brak podjazdów przystosowanych do wózków inwalidzkich utrudnia poruszanie się po mieście oraz załatwianie spraw w urzędach. Mieszkania również powinny być właściwie dostosowane pod katem choroby, niepełnosprawności i ograniczeń w przypadku także osób starszych. Miejscem, o które szczególnie powinniśmy zadbać jest łazienka.Łazienki przyjazne dla niepełnosprawnych – galeria

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

choroby odbytu

Foto: pixabay.com

Codzienne korzystanie z wc oraz prysznica nie może być utrapieniem. Przy projektowaniu łazienki przeznaczonej dla osoby niepełnosprawnej w domu lub budynku publicznym należy brać pod uwagę wysokość poszczególnych elementów armatury łazienkowej oraz najważniejsze w tym wszystkim poręcze. Instalacja rurek stałych oraz poręczy ruchomych jest bardzo istotna. Nie mogą być to zamienniki własnej konstrukcji. Najlepiej zainwestować w sprzęt posiadający atesty oraz określoną duża wytrzymałość. Kierowanie się powiedzeniem im więcej tym lepiej jest tutaj złym doradcą.

Większość projektów łazienek określa to gdzie najlepiej…

Większość projektów łazienek określa to gdzie najlepiej zamontować uchwyty tak by nie były uciążliwe a pomocne. Rzeczy takie jak kompakt wc, umywalka oraz brodzik w prysznicu lub wanna w większości przypadków mogą być tradycyjne. W przypadku niektórych brodzików lepiej wybierać te wyprofilowane ze specjalnym elementem do siedzenia w środku. Wielkość pomieszczenia jest istota w przypadku poruszania się osób na wózku inwalidzkim, dlatego istotne jest umieszczenie w projekcie sporej przestrzeni przeznaczonej do manewrowania.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *