Menu

Jakie przepisy dla toalet dla niepełnosprawnych

Każda toaleta dla niepelnosprawnych powinna być wykonana zgodnie zobowiązującymi przepisami budowlanymi, aby jak najlepiej spełniała swoją rolę. Przede wszystkim toaleta dla niepelnosprawnych musi mieć odpowiednie wymiary, aby bez najmniejszego problemu mogła się w niej poruszać osoba na wózku inwalidzkim.Jakie przepisy dla toalet dla niepełnosprawnych – galeria

Niezwykle ważne jest tez odpowiednie jej wyposażenie, odpowiednie elementy takie jak na przykład umywalka czy miska WC i umieszczenie na odpowiedniej wysokości takich elementów jak dozownik z mydłem czy też podajnik ręczników papierowych. Zgodnie z przepisami toaleta dla niepelnosprawnych powinna się znajdować obowiązkowo w budynkach użyteczności publicznej, dlatego jest dokładnie planowana już na etapie wykonywania projektu.

Dzisiaj bardzo wiele firm zajmujących się…

Dzisiaj bardzo wiele firm zajmujących się produkcją wyposażenia łazienek produkuje takie, które jest przeznaczone właśnie dla osób niepełnosprawnych, ze względu na ich wymiary czy kształt.

Dzięki nim każda toaleta dla niepelnosprawnych może być jak najbardziej dopasowana do potrzeb i wymagań osób, które będą z niej korzystały. Osoby zajmujące się projektowaniem budynków doskonale wiedzą, jak ważne jest odpowiednie ich wykonanie, dlatego też zwracają także bardzo dużą uwagę na użyte do ich wykończenia materiały, aby były dla osób niepełnosprawnych jak najbardziej przyjazne.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *