Menu

Jaki WC kompakt wybrać?

Rozwiązania typu WC kompakt cieszą się niesłabnącą popularnością. Są to zintegrowane urządzenia sanitarne, typu 2w1, w których miska i spłuczka stanowią jedną całość. Ich zaletą jest nieskomplikowany montaż oraz rozsądna cena. Na co powinniśmy zwrócić uwagę, decydując się na WC kompaktowe. Kompakt oczywiście powinien pasować wyglądem do pozostałych elementów aranżacji łazienki, szczególnie jeśli nie dysponujemy osobnym pomieszczeniem na ubikację.Najlepiej wybierać sprzęt z jednej linii…

Najlepiej wybierać sprzęt z jednej linii. Bardzo ważną kwestią jest odpowiedni rozmiar, zwłaszcza w przypadku niedużych łazienek. Istotna jest szczególnie długość kompaktu, nie tylko ze względu na wygodę użytkowania, ale i na typ podejścia kanalizacyjnego w naszej łazience. Musimy uwzględnić, że kompakty WC z podejściem uniwersalnym są dłuższe niż te, w których zastosowano podejście tradycyjne( warszawskie lub poznańskie ).

Kolejną ważną kwestią jest wspomniane podejście kanalizacyjne, czyli rodzaj odpływu. Jeżeli w naszej łazience podejście umieszczono w ścianie, musimy kupić miskę z odpływem poziomym, czyli w typie poznańskim. Przy podejściu znajdującym się w podłodze, wybieramy kompakt z odpływem pionowym, zwanym warszawskim. Możemy również zdecydować się na trzeci typ miski, czyli uniwersalny, pasujący do każdego podejścia.

Ze względu na oszczędność wody, warto wybrać model WC, wyposażony w podwójny przycisk spłuczki lub funkcję stop, dzięki którym będziemy mogli regulować ilość wykorzystanej wody. Musimy również zwrócić uwagę na rodzaj montażu( do podłogi lub ukryty w obudowie )- ma to znaczenie dla estetyki łazienki oraz łatwości utrzymania kompaktu w czystości. Ostatnią ważną kwestią jest rodzaj ceramiki – wybierzmy szkoliwo, które jest odporne na uszkodzenia i łatwe w pielęgnacji.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *