Menu

Jak zmienić małą łazienkę w bloku

Jednym z największych problemów przy remoncie mieszkania jest mała łazienka w bloku. Zwłaszcza w starych blokach pomieszczenie to zwykle jest ciemne, często bez okna, z trudem mieszczące wannę, umywalkę i pralkę. Jednak współczesne pomysły architektów wnętrz dają nadzieję na radykalną zmianę wystroju.Planując remont, warto zastanowić się, czy…

Planując remont, warto zastanowić się, czy przy tej okazji nasza mała łazienka w bloku nie mogłaby stać się pomieszczeniem jasnym i nowoczesnym. Oczywiście radykalna przebudowa zwykle nie jest możliwa, bo nie możemy ruszać ścianek, ale wymiana wszystkich sprzętów już tak. Dobrze skorzystać z gotowych pomysłów, jakich nie brak w czasopismach o wnętrzach czy na wielu stronach internetowych poświęconych tej tematyce. Zmiana płytek, kolorów i sprzętów możne zdziałać prawdziwe cuda. Jeśli nie potrafimy zrezygnować z wanny, dobrym rozwiązaniem będzie jej asymetryczny kształt lub narożna forma. Jednak lepszym pomysłem będzie kabina z odpływem w podłodze. Mała łazienka w bloku znacznie zwiększy wówczas swoją powierzchnię – nie tylko wizualnie.

Umywalka powinna być niewielka, by…

Umywalka powinna być niewielka, by nie zajmowała wiele miejsca. Można ją też zabudować od dołu szafką, wówczas łatwiej utrzymamy porządek. Jeśli chodzi o kolory, to naprawdę możemy zaszaleć. Brzydkie niebieskie kafelki to już przeszłość. Teraz możemy połączyć na przykład czerwień z bielą i nasza mała łazienka w bloku zyska niepowtarzalny, odważny charakter. Teraz, gdy sklepy budowlane pękają w szwach, nie ma żadnego problemu, by urządzić łazienkę swoich marzeń.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *