Menu

Jak wykonać blat pod umywalkę?

W projektach łazienek coraz popularniejsze stają się umywalka wbudowane w blat. Zamontowanie jej wymaga od nas tego, by wybrać odpowiedni blat pod umywalkę. Czym powinien się charakteryzować i jak można go zrobić samemu. Blaty pod umywalkę są dostępne w wielu sklepach. Możemy znaleźć opcję z wycięciem lub bez wycięcia na umywalkę. Są one wykonane z różnych materiałów, między innymi z drewna, szkła lub ceramiki.Ich głównym celem jest wmontowanie w…

Ich głównym celem jest wmontowanie w nie umywalki, mogą też służyć jako przykrycie szafek umieszczonych pod nimi. Blat pod umywalkę można też wykonać samemu, jednak wymaga to dużo pracy i precyzji. Przede wszystkim trzeba pamiętać, że taki blat pod umywalkę nie może po prostu zostać umocowany w ścianie na dwóch kołkach, bo ma do uniesienia spory ciężar. Tak więc przymocowanie go do ściany musi zostać wykonane bardzo dokładnie. Mocowania powinny być mocne i stabilne, a najlepiej jeśli coś podtrzymywałoby go nad ziemią. Najczęściej decydujemy się umieścić do na szafce, wtedy nie ma żadnego problemu. Jeśli jednak wolimy umywalkę mieć wbudowaną wyłącznie w blat, trzeba pamiętać o tym, że to musi wszystko utrzymać się na ścianie.

Jak wykonać blat pod umywalkę? – galeria

Dobrze wtedy wybrać jakąś podpórkę pod blat, która dyskretnie pod spodem by go trzymała. Blat pod umywalkę najlepiej sprawdzi się przy umywalce w kształcie C. Wtedy obok możemy wykorzystać miejsce na ustawienie jakichś potrzebych nam rzeczy, np. kosmetyków. Tak zaprojektowana łazienka będzie bardzo nowoczesna i ciekawa.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *