Menu

Jak powiększyć małą łazienkę?

Każdego dnia musimy się borykać z niemałą liczbą rozmaitych problemów: od tych najbardziej błahych do naprawdę poważnych, jednak nierzadko nie zdajemy sobie nawet sprawy z tego, jak straszliwie frustruje nas kwestia braku miejsca w naszej łazience. Wynika to z tego, że przez lata przywykliśmy najprawdopodobniej do faktu, że jest ona mała, trochę( przeważnie więcej niż trochę )zagracona i trudno się w niej zrelaksować podczas kąpieli.


Warto jednak zmieniać takie „przyzwyczajenia”, bo nie jest to wcale tak trudne – największym problemem jeśli chodzi o projektowanie małych łazienek niekoniecznie jest ich rozmiar, ale nader często kształt nie pozwalający na zamontowanie typowego sprzętu łazienkowego w taki sposób, aby maksymalnie ekonomiczne wykorzystać całą dostępną nam przestrzeń. Na szczęście żyjemy w czasach, kiedy mamy naprawdę spory wybór różnych niestandardowych rozwiązań i elementów wyposażenia łazienki i są one do dostania w niemal każdym dobrym sklepie, a już na pewno w sklepach internetowych.

Pierwszą inwestycją powinna być kabina prysznicowa(…

Pierwszą inwestycją powinna być kabina prysznicowa( jeśli jeszcze jej nie mamy ): wymaga mniej miejsca niż wanna, instalujemy ją w dowolnym rogu( ekonomiczne wykorzystanie przestrzeni )i zużywa znacznie mniej wody niż jakakolwiek wanna.

Galeria

kosmetyki

Foto: pixabay.com

kosmetyki

Foto: pixabay.com

Kolejny krok to wymiana standardowej umywalki i toalety na ich narożne odpowiedniki, co w wielu wypadkach zwiększy dostępną w łazience przestrzeń bardzo znacząco. Można też pokusić się o kilka półek na ścianach, co z kolei pozwoli „odgracić” wnętrze i umożliwi nam uporządkowanie drobnych przedmiotów, jak pasty do zębów, kosmetyki czy detergenty używane do czyszczenia łazienki.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *