Menu

Elementy wnęki prysznicowej

Jeśli dysponujemy nietypowym pomieszczeniem na łazienkę, lub gdy planując rozmieszczenie wyposażenia pozostajemy z pustą wnęką, wykorzystajmy te nadarzające się okazje by wykreować miejsce na wygodny prysznic. Pomysłów na ciekawą aranżację wnęki prysznicowej jest mnóstwo. Dodatkową zachętą niech będzie fakt, że obecnie różnorodność ofert producentów w branży sanitarnej pozwala na znalezienie wyposażenia o bardzo specyficznych wymiarach.A jeśli wciąż będzie nam…

A jeśli wciąż będzie nam trudno dopasować dostępne modele do nietypowych kaształtów naszej wnęki możemy zapytać o możliwość wykonania wyposażenia na miarę. Montaż wyposażenia wnęki przysznicowej zaczniemy od przygotowania połączenia do kanalizacji sanitarnej. Zużyta woda spod prysznica trafi do brodzika a następnie do odpływu, krórego ważnym elementem jest syfon. Syfony do brodzików charakteryzują się coraz to mniejszymi rozmiarami. Producentom syfonów do brodzika zależy na umożliwieniu zainstalowania brodzika tuż nad ziemią, tak by dostęp do wnęki prysznicowej był pozbawiony jakiejkolwiek bariery architektonicznej.

Jest to zadanie niezwykle trudne, zważywszy na to, że obowiązujące normy wymagają by syfon miał conajmniej pięćdziesiąt milimetrów wysokości. Montaż brodzika jest kolejnym etapem, który wymaga od nas należytej staranności. Od jakości wykonania montażu brodzika zależy jego funkcjonowanie w przyszłości. Niedopuszczalne są jakikolwiek brak stabilności lub luki w szczelności. Tak samo od drzwi prysznicowych i ich montażu zależy nasz konfort użytkowania. Dokładność jest tutaj sprawa priorytetową.

Nie możemy spodziewać się dobrego funkcjonowania drzwi prysznicowych bez zachowania pionu i dokładności połączeń ze ścianami i brodzikiem. Wytrzymałość i jakość profilu aluminiowego na którym opieraja się drzwi ma tutaj wielkie znaczenie. Także mechanizm zamykania i otwierania drzwi prysznicowych musi działać bez zarzutu byśmy mogli komfortowo zacząć nasz dzień od chwili relaksu pod prysznicem, a nie od szarpania sie z zacinającymi się dzwiczkami.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *