Menu

Do kuchni – zlew dwukomorowy

Jednokomorowy, a może dwukomorowy. Zlew w kuchni stanowi kluczowy element wyposażenia. Przy nim rozgrywa się spora część czynności kuchennych. Wybór odpowiedniego nie zawsze jest decyzją oczywistą. Kuchnia. Królestwo gotowania, a zaraz potem – spożywania. Jednak, aby nadszedł moment degustacji, czyli cos miłego dla podniebienia, danie trzeba przygotować.


owoce morza

Foto: pixabay.com

Warzywa i owoce umyć, mięso opłukać…

Warzywa i owoce umyć, mięso opłukać. Z kolei po smakowitych chwilach nadchodzą te mniej przyjemne – zmywanie. W obu przypadkach w roli głównej występuje zlew. Dlatego też, zanim zakup – warto przeanalizować możliwe opcje oferowane przez producentów. Kwestia ilości komór w dużej mierze zdeterminowana jest wielkością pomieszczenia. Kiedy kuchnia jest mała, zlew musi się dopasować( inne elementy zresztą też )i bardzo wybrzydzać się nie da.

owoce egzotyczne

Foto: pixabay.com

W sytuacji, gdy miejsce nie ogranicza, pojawia się możliwość montażu opcji większej. Zlew dwukomorowy na pewno przyda się w kuchni i obie jego komory znajdą zastosowanie. Owszem, istnieje ryzyko, że domownicy bezwzględnie wykorzystają dodatkowe miejsce do składowania brudnych naczyń, ale pomińmy skrajnie dramatyczne opcje. Zlew dwukomorowy pozwala na swobodne mycie i płukanie warzyw i owoców. Daje tez możliwość mycia naczyń w jednej części i płukania w drugiej.

owoce morza

Foto: pixabay.com

A w momencie, kiedy faktycznie jedna komora jest załadowana brudnymi naczyniami, mamy jeszcze drugą, z której można swobodnie korzystać. To rezerwowe miejsce jest dużym atutem i wpływa na komfort użytkowania. Pozostaje tylko jedna przykra opcja – dwie komory to dwa razy więcej sprzątania. No cóż – coś za coś. Zlew dwukomorowy jest wygodny i praktyczny. Kiedy miejsce pozwala, warto wziąć go pod uwagę przy wyborze elementów wyposażenia kuchni.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *