Menu

Ciepły wystrój łazienki

Urządzanie każdego pomieszczenia w mieszkaniu powinno być dokładnie przemyślane i przeanalizowane. Szczególnie istotne jest to przy projektowaniu łazienki, która powinna być nie tylko pomieszczeniem, w którym dokonujemy codziennej toalety, ale również miejscem, gdzie możemy się zrelaksować po długim, stresującym dniu w pracy. Projektując więc łazienkę zwróćmy uwagę nie tylko na elementy funkcjonalne, ale również estetyczne tak, aby stworzyć spokojny i łagodny klimat, w którym z przyjemnością będziemy mogli oddać się relaksującej kąpieli.W tym celu zamiast ostrych i intensywnych…

W tym celu zamiast ostrych i intensywnych barw, znacznie lepiej jest wybrać łagodne, stonowane kolory w odcieniach pastelowych. Nie będą one bowiem drażnić, lecz wyciszać. Dobrym dopełnieniem całego wystroju łazienki mogą być wszelkiego rodzaju naturalne materiały, takiej jak drewno czy kamień, szkło lub bawełna. One dodają całemu pomieszczeniu ciepła oraz delikatności. Nie warto jednak wprowadzać do wystroju tworzyw sztucznych takich jak plastik, gdyż tego typu rozwiązania tylko popsują całościowy efekt. Na ściany lub podłogi łazienki możemy zastosować różne materiały. Najbardziej praktyczne są płytki ceramiczne. Rozważający wybór płytek na ściany pamiętajmy, że każdego rodzaju faktura daje inny rodzaj odbicia światła.

Z kolei w przypadku płytek podłogowych nie zapominajmy, że powinny one być antypoślizgowe. Jeśli nasza łazienka należy do tych mniejszych, to możemy pomyśleć także o stworzeniu tak zwanej iluzji przestrzennej. Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawać się bardziej przestronne i jaśniejsze. Nie należy przede wszystkim używać ciemnych kolorów, które pomniejszają. Znacznie lepiej sprawdzają się te jasne, gdyż nie tylko powiększają optycznie, ale również wprowadzają cieplejszy klimat. Podobna sytuacja jest ze wzorami.

Mianowicie te olbrzymie pomniejszają, zaś małe dają efekt powiększający. W małych łazienkach świetnie sprawdzają się duże lustra, które znacznie powiększają optycznie całe wnętrze. Dobrze jest również zainstalować co najmniej dwa różne źródła światła. W łazience stosuje się górne i punktowe, mające doświetlić lustro. W łazience nie powinno też zabraknąć elementów aromaterapii. Pamiętajmy więc o olejkach stosowanych do kąpieli, a także świeżych kwiatach oraz świecach lub kadzidełkach.

Zostaw odpowiedź

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *